• Autoryzowany Partner enova enova365
  • pomoc zdalna
  • 18 442 74 47
  • enova365 system ERP

Jesteś tutaj

Doświadczenie zawodowe właścicieli Vaks.PL

1987
Przyszli właściciele firmy stają się absolwentami AGH w Krakowie.
1987 - 1992
Na razie jesteśmy etatowymi pracownikami ZNTK Nowy Sącz, w przyszłości NEWAG SA. Projektujemy systemy, wykonujemy oprogramowanie pracujące w technologii DOS/Novell, wdrażamy i serwisujemy opracowane przez nas programy z zakresu kadr, księgowości i gospodarki magazynowej. Nasz pierwszy i ostatni pracodawca jest dużym  przedsiębiorstwem, zatrudnia około 4500 osób.
1992 – początki działalności.
Zakładamy Pracownię Informatyczną Vaks i to wbrew standardom nie ZNTK jest naszym pierwszym Klientem. Zdobywamy kolejne doświadczenia zawodowe, jako projektanci systemów, programiści i wdrożeniowcy w krakowskich firmach prywatnych. Właściciele tych firm notowani są w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi w Polsce. Wykonujemy oprogramowanie w technologii DOS/Novell z zakresu handlu, gospodarki magazynowej, księgowości i elementów zarządzania produkcją. W sumie na przestrzeni lat dopracowujemy się kilkunastu systemów autorskich. Jeden dedykowany i zintegrowany system całkiem nieźle funkcjonuje nawet w Niemczech.
1993-2002
Rozpoczynamy przygodę z technologią Oracle, która skończy się jednak w 2002 roku. Kilka lat później, na jednej z konferencji dotyczącej relacyjnych baz danych, spotkamy się z młodym i bardzo ambitnym człowiekiem. który później okaże się znakomitym specjalistą w zakresie Microsoft SQL Server.
1996
W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych udzielamy się trochę w branży farmaceutycznej. Wdrażamy oprogramowanie partnerskiej firmy Infofarm z Tarnowa w około czterdziestu aptekach. Przez kilka lat jesteśmy też partnerem firmy Kamsoft z Katowic. Jak większość z firm z branży IT w tym okresie montujemy własne zestawy komputerowe , a także handlujemy wszystkimi akcesoriami komputerowymi.
1997
Poświęcamy kilka miesięcy na szkolenia ze zbyt młodego wówczas produktu CDN-XL. Próbujemy wrócić do tematu w XXI wieku, ale nie znajdujemy wspólnego języka z Comarchem, choć są dużo lepszym rozmówcą i niż ówczesny Matrix.PL (poprzedni właściciel Symfonii).W tym roku zaszczyca nas swoją wizytą Pan Stanisław Marczyk. Proponuje nam współpracę.
1999-2002
Aktywnie uczestniczymy we wdrożeniu systemu IFS Application bazującym na serwerze SUN Microsystem i bazie danych Oracle. Wynika to z faktu, iż Zarząd jednego z naszych największych klientów skłania się do naszej propozycji wyboru tego właśnie rozwiązania ERP wśród dostępnych wówczas na rynku polskim. SAP nie odpowiada na nasze zapytanie ofertowe. Przez kilka lat administrujemy serwerem SUN, bazą danych Oracle i niemałą siecią komputerową mając już świadomość, że nie znajdziemy kolejnych Klientów na to rozwiązanie. Bardzo pouczającą przygodę z Oracle i IFS Application kończymy w 2002 roku. Administrowana przez nas baza danych Oracle, w momencie przekazywania jej naszym następcom, osiąga rozmiar 16 GB.
2000-2004
Tak zwany „Problem roku 2000” wystąpił tylko w jednym komputerze naszego Klienta. Wystarczył jeden wiersz kodu w Clipperze, aby Klient nie musiał wymieniać komputera. Oprogramowanie DOS-owe też dało sobie radę. Konsekwentnie, od 1995 roku, rozstajemy się z DOS-em, choć niektórzy nasi Klienci nie są takimi entuzjastami. Bardzo dobrze ich rozumiemy. Ku naszemu zdziwieniu (będzie to miało to miejsce około 2008 roku) to nie Pan Bill wyłączy okno DOS-owe. Programy DOS-owe będą jeszcze działały, jakiś czas...
Od 1995 roku nie tworzymy już oprogramowania w technologii DOS. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala wspierać naszych Klientów w bezpiecznej migracji ich aplikacji biznesowych do środowiska Windows.
Symfonia była pierwszym programem dla Windows, na który zdecydowaliśmy się na przełomie wieków. Wdrożyliśmy ją u siebie i u kilkudziesięciu naszych klientów. Do dziś wspieramy tych z naszych Klientów, dla których Symfonia jest dobrym rozwiązaniem. Pięcioletnie, bardzo intensywne doświadczenia z Symfonią skłoniły nas do dalszych poszukiwań zintegrowanego systemu zarządzania opartego na nowoczesnej technologii.
2001
Przy okazji zmian w przepisach dotyczących spółek cywilnych zmieniamy nazwę firmy z Pracownia Informatyczna Vaks na Vaks.PL.
Pod koniec roku kontaktuje się z nami niezwykle sympatyczna i kompetentna osoba, która skłania nas do bliższego zainteresowania się produktami Microsoft. Niestety nie jest już obecnie naszym opiekunem ze strony Giganta, ale Jej współpraca z nami dała bardzo wymierne efekty. Po wieloletnich doświadczeniach z Xenixem, DOS-em, Novellem, Linuxem i Solarisem wybraliśmy ostatecznie platformę Microsoft, jako podstawową dla oferowanych przez nas rozwiązań.
Od 2003 roku jesteśmy certyfikowanym partnerem Microsoft. Nieustannie rozszerzamy naszą wiedzę o wybranych technologiach tej firmy. Do dziś z wielkim powodzeniem sprzedajemy, wdrażamy i serwisujemy systemy operacyjne, pakiety biurowe i bazy danych Microsoftu.
2004
Na jednym ze szkoleń organizowanych przez Microsoft dowiadujemy się o nowym, młodym i budzącym duże nadzieje na przyszłość produkcie - systemie enova. W kilka dni później odwiedzamy siedzibę firmy Soneta. Po kilku miesiącach intensywnych szkoleń stajemy się autoryzowanym partnerem enovy. Oczywiście enovę wdrażamy najpierw u siebie.
2011
Ostatnio siedziba producenta enovy bardzo się zmieniła, rozrosła, przybyło w niej pracowników. Pojawia się w niej coraz więcej nowych partnerów. My nadal jesteśmy jej systematycznym gościem. Najważniejsze jednak, że właściciele enovy, to nadal Ci sami Wspaniali Ludzie i Profesjonaliści. Przez lata nasza firma używała do swoich potrzeb różnych systemów. Najpierw własnych produktów, potem produktów innych firm. W zasadzie, co 5 lat wymienialiśmy używane przez nas oprogramowanie. Rozwijała się też oferta dla naszych Klientów. Zawsze wyznawaliśmy dwie podstawowe zasady i nadal będziemy im wierni:

 

1. Nowe produkty, zanim je zaoferujemy naszym Klientom, wdrażamy najpierw u siebie.

2. Jeżeli Klient nam kiedyś zaufał, to nigdy nie zostawimy Go bez pomocy.
 

Modnym ostatnio outsoursingiem zajmujemy się od początku naszej działalności. Nie musimy więc tłumaczyć naszym Klientom, jakie przynosi korzyści. Przez te kilka lat przygody z systemem enova wykonaliśmy kilkadziesiąt wdrożeń w bardzo różnych branżach. System rozwija się w szybkim tempie. Żaden z jego poprzedników oferowanych przez nas wcześniej nie dorównuje enovie pod względem funkcjonalności, możliwości konfiguracji do potrzeb specyficznych dla każdego Klienta i zastosowanej nowoczesnej technologii. Żaden z dotychczasowych Partnerów, dostawców systemu zarządzania, nie zapewnił nam tak wielkiego wsparcia jakie co dzień oferuje enova. Producent jest wrażliwy na głosy Klientów i partnerów, ma świetną wizję produktu i inwestuje w jego rozwój. Właśnie dlatego konkurencja, która inwestuje chyba głównie w marketing czuje bluesa:-)

Czy Vaks.PL czeka kolejna wymiana oprogramowania?

W 2012 roku świętowaliśmy 20-to lecie firmy.

Kontakt

Telefon: (18) 442 74 47
Email:   biuro (at )vaks.pl

Vaks.PL Centrala
33-300 Nowy Sącz ul. Reguły 7/14

Biuro czynne

Poniedziałek - piątek 7:00-15:00

Serwis: kontakt na telefony komórkowe zgodnie z indywidualną umową