• Autoryzowany Partner enova enova365
  • pomoc zdalna
  • 18 442 74 47
  • enova365 system ERP

Jesteś tutaj

Jednolity Plik Kontrolny - JPK w enova365

  • Kasia
  • 28 Kwiecień 2016

Enova365 a Jednolity Plik Kontrolny.

Ze względu na to że od 1 lipca 2016r. duże przedsiębiorstwa będą zobowiązane do przekazywania organom podatkowym szczegółowych danych z systemu komputerowego w określonym przez Ministerstwo Finansów formacie (Jednolity Plik Kontrolny), wielu dostawców rozwiązań IT różnie podchodzi do tematu związanego z JPK. Firma Soneta sp. z o. o. podeszła do problemu Jednolitego Pliku Kontrolnego zgodnie ze swoim standardem, w którym nowości związane ze zmieniającymi się przepisami dostarczane są Klientom bezpłatnie w ramach posiadanej gwarancji.

30 czerwca 2016r. zostanie udostępniona nowa wersja enova365 - 11.4, która będzie zawierała obsługę Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Po zainstalowaniu nowej wersji systemu i konwersji bazy danych, każdy Klient będzie miał możliwość wygenerowania Jednolitego Pliku Kontrolnego zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Finansów. Enova365 jest systemem, który od początku realizuje obsługę plików XML. Z tego też względu obsługa plików JPK nie będzie wiązała się z żadnymi większymi nowościami.
 

Zasada działania będzie taka sama jak obsługa plików elektronicznych deklaracji wraz z pełną ich historią. Mimo to tego, że jest to standardowa funkcjonalność, to producent postanowił wprowadzić szereg funkcjonalności, które mają na celu ułatwienie pracy z JPK podczas trwania całego procesu kontroli. Dane są spójne i poprawne. enova365 jest na tyle elastyczna, że jeśli pojawią się zmiany w strukturach plików, to bez żadnego problemu będzie można przystosować program do nowych wymagań.
 

Podsumowując uwagi o Jednolitym Pliku Kontrolnym w enova365, każdy Klient posiadający system enova365 otrzyma funkcjonalność JPK :
•    bezpłatnie w ramach aktualnej licencji na 2016 rok.
•    w standardzie, ponieważ oprogramowanie enova365 od zawsze realizuje obsługę plików XML wraz z pełnym repozytorium.
•    bezpiecznie poprzez aktualizację programu do wersji 11.4
•    perspektywicznie, gdyż enova365 przewiduje ewoluowanie i wprowadzanie zmian w strukturach plików przez Ministerstwo Finansów

 

Jednolity Plik Kontrolny - JPK w enova365

Dodaj komentarz

Kontakt

Telefon: (18) 442 74 47
Email:   biuro (at )vaks.pl

Vaks.PL Centrala
33-300 Nowy Sącz ul. Reguły 7/14

Biuro czynne

Poniedziałek - piątek 7:00-15:00

Serwis: kontakt na telefony komórkowe zgodnie z indywidualną umową